Fri frakt över 500 kr

Din kundkorg

(5 av 5 möjliga)

Helikon-Tex Hybrid Outback Pants Coyote

Pris: 849 kr

Välj antal
Bevaka slutsålda produkter via epost

Dessvärre har vi inte alla varianter inne i lager. Om den aktuella produkten som du vill köpa inte finns i lager just nu, så kan vi skicka dig ett automatiskt mail när vi har fått in varan i lager (avser e-handeln). För att se våra butikers lagersaldon, se lite längre ned. Klicka på aktuell produkt nedan:

  • Få epost när Large åter finns i lager
  • Fri frakt om du handlar för 500 kr eller mer

    Artikelnummer: 41284

    Helikons Outdoorbyxa med stretch och tillverkad av ett material som går att vaxa in om man så önskar.
    Två vanliga fickor med förstärkningar vid öppningen så de kan användas med clipsverktyg som lampa och multitool.
    På lårens framsida har du två fickor med velcrolås, brukar användas för t.ex. mobil. På lårens sida har du två ordentliga fickor med dragkedja.

    Byxorna är lätta och torkar fort. De är sköna även vid varmare väderlek.

    Produktfakta:
    Material Duracanvas® och versastretch ®:45% Nylon, 29% bomull, 22% polyester, 4% elastan. DuPont ™ Teflon beläggning.
    Nyckel loopar, D-ring eller karbin kompatibel
    YKK®-dragkedjor.
    Notera att Helikons mått mäter plagget, inte kroppen de ska passa på. Så jämför lämpligen måtten med ett plagg som passar dig bra.

    SIZE (CM)SMLXLXXL
    Outseam with waist band108,5109109,5110110,5
    Insteam81,381,381,381,381,3
    Waist (relax)79859197103
    Waist (straight)859197103109
    Front rise2828,52929,530
    Back rise42,54343,54444,5
    Hip101107113119125
    1/2 Leg opening2222,5232323,5

    Lagerstatus

    Gilla på Facebook

    Vi rekommenderar

    Produktbetyg

    Genomsnittsbetyg

    5/5

    baserat på 2
    recensioner med betyg

    • 2 st
    • 0 st
    • 0 st
    • 0 st
    • 0 st
    P
    Peter 4 månader sedan

    Outstanding! Dessutom snabb leverans och kunnig personal :)
    S
    Stig Verifierad köpare 11 månader sedan

    Kommentera och ge betyg

    Alla kommentarer granskas och godkänns manuellt innan de publiceras.

    Denna funktion är endast för kommentarer. Har du produktfrågor så maila oss på produkt@rodastjarnan.com.
    Din epost visas inte och används enbart för de sällsynta fall då vi har en följdfråga.

    Betyg






    Produkten är nu lagd in kundkorgen

    Besök kategorin kläder och uniformer eller byxor och shorts.

    Stäng

    Besök kundkorgen Gå till kassan

    Varianter

    Stäng