Fri frakt över 500 kr

Din kundkorg

(5 av 5 möjliga)

Helikon-Tex Hybrid Outback Pants Taiga Green

Pris: 879 kr

Välj antal

Fri frakt om du handlar för 500 kr eller mer

Artikelnummer: 41336

Helikons Outdoorbyxa med stretch och tillverkad av ett material som går att vaxa in om man så önskar. Observera att flera bilder visar byxan i coyote, denna artikel avser grön byxa med svarta fält.
Två vanliga fickor med förstärkningar vid öppningen så de kan användas med clipsverktyg som lampa och multitool.
På lårens framsida har du två fickor med velcrolås, brukar användas för t.ex. mobil. På lårens sida har du två ordentliga fickor med dragkedja.
Knäna har fickor för Helikons knäskydd.

Produktfakta:
Material Duracanvas® och versastretch ®:45% Nylon, 29% bomull, 22% polyester, 4% elastan. DuPont ™ Teflon beläggning.
Nyckel loopar, D-ring eller karbin kompatibel
YKK®-dragkedjor.
Notera att Helikons mått mäter plagget, inte kroppen de ska passa på. Så jämför lämpligen måtten med ett plagg som passar dig bra.

SIZE (CM)SMLXLXXL
Outseam with waist band108,5109109,5110110,5
Inseam81,381,381,381,381,3
Waist (relax)79859197103
Waist (straight)859197103109
Front rise2828,52929,530
Back rise42,54343,54444,5
Hip101107113119125
1/2 Leg opening2222,5232323,5

Produktbetyg

Genomsnittsbetyg

5/5

baserat på 1
recensioner med betyg

  • 1 st
  • 0 st
  • 0 st
  • 0 st
  • 0 st
P
Peter Verifierad köpare 1 år sedan

Kommentera och ge betyg

Alla kommentarer granskas och godkänns manuellt innan de publiceras.

Denna funktion är endast för kommentarer. Har du produktfrågor så maila oss på produkt@rodastjarnan.com.
Din epost visas inte och används enbart för de sällsynta fall då vi har en följdfråga.

Betyg






Kontrollfråga: är du en människa?
Hur många ben har en hund? Svara antingen med siffror eller bokstäver.

Produkten är nu lagd in kundkorgen

Besök kategorin kläder och uniformer eller byxor och shorts.

Stäng

Besök kundkorgen Gå till kassan

Varianter

Stäng